Dlaczego w szkołach podstawowych warto stosować podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie”?

Zachowanie bezpieczeństwa to jedno z najważniejszych zagadnień obecnych w życiu każdego człowieka. Świat niesie za sobą różnego typu zagrożenia, dlatego należy wiedzieć, jak reagować w sytuacjach kryzysowych. Informacje te są przekazywane w ramach zajęć z przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa już od okresu szkoły podstawowej. Lekcje warto uzupełnić, korzystając z atrakcyjnego podręcznika “Żyję i działam bezpiecznie egzamin” przygotowanego przez firmę Nowa Era.

Metody postępowania w sytuacjach kryzysowych

Książki wykorzystywane w szkołach powinny być interesujące dla uczniów i przekazywać szeroki zakres wiedzy z danego przedmiotu. Podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie” został opracowany przez Jarosława Słomę. Można w nim znaleźć informacje na temat różnych zagrożeń obecnych w Polsce i na całym świecie, w tym związanych z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, zamachami terrorystycznymi, a także możliwościami uwalniania groźnych substancji chemicznych. Książka szczególną uwagę poświęca także podstawowym informacjom z zakresu udzielanie pierwszej pomocy. Dzięki temu jest ta kompleksowy przewodnik pozwalający na zapoznanie uczniów z najważniejszymi zasadami i metodami postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Powtarzanie i utrwalanie ważnych wiadomości

Podręcznik “Żyję i działam bezpiecznie” prezentuje ważne informacje w sposób zrozumiały dla młodych ludzi. Na kolorowych stronach zamieszczono dużą liczbę ilustrację, a wszystkie istotne kwestie oraz pojęcia są wyróżnione kolorem lub pogrubioną czcionką. Na końcu każdego działu uczniowie znajdą specjalne ramki z podsumowaniami, które zbierają najważniejsze wiadomości w skondensowanej formie. Książka zawiera też ćwiczenia powtórzeniowe przeznaczone do wykonywania samodzielnie w domu. Pozwala to szybko przygotowywać się do udziału w kolejnych lekcjach lub planowanych sprawdzianów.

Książkę “Żyję i działam bezpiecznie” można nabyć w korzystnej cenie na stronie internetowej wydawnictwa Nowa Era. Jest to pozycja uzyskująca pozytywne oceny specjalistów, która jest dodatkowo chętnie wykorzystywana przez uczniów. Dlatego jest coraz częściej stosowana w szkołach podstawowych w całej Polsce.

Możesz również polubić…